izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a kadar uzanan iye kıyı çizgisi üzerine arsa alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik kıyı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz göz binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla kolaylıkla olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bayram eş geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arsa düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze denli bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik iyi sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. esas döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ö hekimlerinin yetiştiği yalnız tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihsel geçmişi olan, UNESCO Dünya tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde yer düzlük Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, kez ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu natür tutkunlarının ve doğa tatili web sitesine bak tercih edenlerin bir kez numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde makam düz Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca ö arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında makam alıyormuş.

Antik Çağın işaret önemli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz cazibe müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem esas Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri okunuşu Pollio akarsu kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde dünya meydan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik iyi denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret çok ve genişlik çok eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve çokluk tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda namdar Şirince Köyü yeniden yöresel tek gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında arsa alıyor.

İzmir’e genişlik yaklaşan dinlenme yerleri arasında arsa kayran Urla, İzmirlilerin tatil düşüncesince en fazla folk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin malum en eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yok olmak uğruna de genişlik uygun rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik zatî dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da malik olduğu iklim) iklimi sayesinde her sezon yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda doğru Ege mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev alan Foça, bitimi denli temiz, açık denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan en ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e dek uzanan mıntıka içerisinde ülke alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli ve tanınmayan dinlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda aynı yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde felç web sitemiz sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar